אילו פתרונות סליקה קיימים בשוק?

השימוש בכרטיסי האשראי הפכך לשיטת התשלום הנפוצה ביותר הן בארץ והן בעולם כולו. מדובר על שיטה נוחה ומהירה שתוך שיניות אחדות סולקת את התשלום במכשיר האשראי ובעל העסק מקבל את התשלום כבר בעת הקנייה עצמה. באמצעות שיטה זו אפשר להגדיל את הכנסות העסק ואף את המכירות. לכן הרבה עסקים לא מוותרים על כרטיס האשראי כאמצעי גבייה.

 

מדוע הסליקה באשראי חיונית לכל עסק?

באמצעות סליקת אשראי ניתן לגבות את התשלום במהירות ובקלות רבה בלי לחשוש שהתשלום יחזור או אי גביית התשלום עקב מינוס בחשבון הבנק שאינו מאפשר לגבות את התשלום. באמצעות סליקה זאת אפשר לדעת כבר בגביית העסקה אם העסקה מאושרת או לא, ובמקרה של דחייה מופיע על צג המסך שלא ניתן לגבות את התשלום, וכך אין את החשש שיש באי פירעון צ'ק.

 

האם כל עסק יכול לסלוק?

בעבר רק עסקים גדולים יכלו לגבות את התשלום באשראי, אך בשנים האחרונות גם עסקים קטנים ובינוניים יכולים לגבות את התשלום באמצעות כרטיס האשראי, בהתאם לשיטה שמתאימה לצרכים האישיים שלהם ועם אחוז עמלה בהתאם להכנסות העסק.

 

אילו שיטות סליקה קיימים בשוק?

כדי לגבות את התשלום עבור מוצרים או שירותים שונים, קיימים פתרונות סליקה שונים בשוק אשר עוזרים לגבות את התשלום כבר בעת הקנייה עצמה. פתרונות אלה כוללים את שיטות הסליקה הבאות:

סליקת קופה רושמת – הגבייה בשיטת סליקה זאת היא באמצעות הקופה עצמה, מעבירים את האשראי ומחכים לאישור מחברת האשראי. לאחר אישור הקבלה נגבה התשלום ויוצאת חשבונית מס קבלה.

סליקה באמצעות מחשב – באמצעות חיבור מחשב נייד או נייח, אפשר לבצע סליקה ולגבות את התשלום. המחשב מחובר למסופון חברת האשראי ובעת הזנת פרטי האשראי של הלקוח מחכים ולחיצת אישור מחכים לאישור הגבייה.

סליקה באמצעות טלפון נייד – אפשר להוריד אפליקציה איתה ניתן לגבות את התשלום ברגע שמתחברים אליה ומזינים את פרטי האשראי ולוחצים על אישור.

סליקת באמצעות חנות מקוונת – גביית התשלום נעשית באמצעות חנות מקוונת אשר נמצאת באתר עצמו, לאחר הזנת הנתונים של כרטיס האשראי, ת"ז נגבה התשלום ונשלחת חשבונית מס קבלה ואישור על הרכישה.

סליקה באמצעות אתר – ישנם אתרים אשר אינה חנות מקוונת, אך יש בהם אפשרות לשלם דרך לחיצה על כפתור התשלום אשר מוטמע באתר ומחובר ישירות לחברת האשראי.

סליקה באמצעות הטלפון – באמצעות הזנת פרטי האשראי במערכת משיבון או שיחה באמצעות נציג טלפוני ניתן לגבות את התשלום.

כל אחת משיטות הללו עוזרת לגבות את התשלום בצורה המהירה, היעילה והנוחה ביותר בלי שהלקוח ימתין זמן רב. בסיום תהליך הגביה מקבל הלקוח חשבונית מס קבלה על גביית התשלום במייל או באופן ידני תלוי אם היה במעמד הקנייה בחנות הפיזית. במקרה שהגבייה התבצעה דרך אתר אינטרנט, חנות מקוונת או דרך הטלפון הוא מקבל במייל את החשבונית מס קבלה.